The Lord of the Rings: War in the North

The Lord of the Rings: War in the North

Wspólnie ze znajomymi wkrocz do świata Władcy Pierścieni

The Lord of the Rings: War in the North czyli Władca Pierścieni: Wojna na Północy, to gra z gatunku action-RPG, osadzona w świecie znanym z powieści J.R.R. Tolkiena. Czas wcielić się w bohaterów Śródziemia, w trakcie Wojny o Pierścień. Możemy rywalizować z komputerem w pojedynkę lub stworzyć trzyosobowy zespół. Daj się ponieść fantazji w The Lord of the Rings: War in the North.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Dobry tryb kooperacji
  • Wiele elementów do odnalezienia w grze
  • Świetne przerywniki filmowe

Wady

  • Bardzo liniowa rozgrywka
  • Mało zrożnicowane obiekty
  • Gra trwa za krotko

Niezły
6

The Lord of the Rings: War in the North czyli Władca Pierścieni: Wojna na Północy, to gra z gatunku action-RPG, osadzona w świecie znanym z powieści J.R.R. Tolkiena. Czas wcielić się w bohaterów Śródziemia, w trakcie Wojny o Pierścień. Możemy rywalizować z komputerem w pojedynkę lub stworzyć trzyosobowy zespół. Daj się ponieść fantazji w The Lord of the Rings: War in the North.

Filmowi bohaterowie i mozolna walka

Fabuła The Lord of the Rings: War in the North toczy się równolegle do historii z trylogii Władca Pierścieni. W doskonale nam znanej Gospodzie Pod Rozbrykanym Kucykiem spotykamy trójkę bohaterów, krasnoluda Farina, człowieka Erdana i elfkę Andriel. To właśnie w nich wcielamy się w Wojnie na Północy.
\n

Podróż trójki bohaterów The Lord of the Rings: War in the North podzielona jest na 8 rozdziałów. Nie możemy ich wybrać w wygodny sposób, możemy za to odwiedzać ponownie wszystkie miejsca na mapie. Po drodze zobaczymy chociażby sławne Rivendell. Spotkamy też znanych bohaterów z książek i filmów. Nie zabrakło Elronda, czy Arweny. Te nawiązania do fabuły Władcy Pierścieni dodają grze smaku.

Przechodzenie kolejnych lochów, czy wzgórz jest dość proste i nie przysporzy nam większego trudu. Nasi wrogowie zachowują się w sposób niezwykle przewidywalny. Bywa to dość irytujące, szczególnie w przypadku Orków.

Kolejnym mankamentem gry są poziomy trudności. Zaawansowane tryby, Heroic i Legendary są dostępne do wyboru dopiero po przejściu całej gry na najłatwiejszym poziomie. Tylko czy na pewno chcemy ją przejść jeszcze raz?

Świetny tryb kooperacji

Gracz na początku gry The Lord of the Rings: War in the North wybiera jednego z trzech głównych bohaterów, w którego chce się wcielić. Tym samym decyduje o stylu gry.

Krasnolud Farin specjalizuje się w broni dwuręcznej. Nieźle włada też mieczem lub młotem, a dzięki tarczy ochroni całą trójkę. Na zaawansowanych etapach gry do dyspozycji krasnoluda jest także kusza. Nie zabraknie więc wybuchowej rozgrywki.

Elfica Andriel atakuje wrogów magicznymi kulami. Świetnie radzi sobie także w walce wręcz. Dzięki swojej magicznej sile chroni i leczy bohaterskie trio.

Jest jeszcze Eradan, wojownik rasy ludzkiej. On także w obu rękach dzierży broń i nie lęka się żadnego wroga.

Gracz może grać samodzielnie lub z dwójką towarzyszy. Do gry The Lord of the Rings: War in the North możemy zaprosić naszych znajomych w trybie gry prywatnej lub przyłączyć się do gry publicznej i grać w zespole wraz z nieznanymi nam osobami.

W czasie gry gracz może zmienić postać. Zdobyte przez jedną postać doświadczenie jest zachowywane i przekazywane nowej postaci. Pokonywanie wrogów i zdobywanie przedmiotów pozwala na rozwój naszych bohaterów.

Do sterowania używamy zarówno klawiatury jak i myszy. Każda z postaci ma indywidualny styl walki. Zadajemy ciosy i atakujemy przeciwnika. Niektóre ataki są naprawdę spektakularne i dopasowane do rodzaju naszych wrogów. Mamy więc możliwość wspięcia się na trolla i zaatakowania go znienacka. Nie zabrakło też możliwości uzdrowienia naszych postaci. Nie tylko dzięki leczniczym zaklęciom ale także przyciskowi ratunkowemu.

Filmowe perełki

Graficznie gra The Lord of the Rings: War in the North niczym nie zaskakuje. Swoim stylem przypomina hit Skyrim. Fani Władcy Pierścieni powinni być zadowoleni z klimatu, choć brakuje trochę szczegółów. Świat gry jest dość mocno ograniczony. W wielu miejscach odnajdziemy skrzynie ze skarbami. I choć znajdują się w nich różne przedmioty to i tak większość z nich wygląda podobnie.

Smaczku grze dodają filmowe przerywniki, zrealizowane z Hollywoodzkim rozmachem. Zachwyca również muzyka i profesjonalne dialogi.

Liniowa rozgrywka w klimacie Władcy Pierścieni

The Lord of the Rings: War in the North to solidna gra wieloosobowa. Tryb współpracy dla trzech osób jest naprawdę świetny. Warto więc zagrać ze znajomymi i poskromić orków. Niestety gra jest dość monotonna i bardzo liniowa. Mimo wielu różnych lokacji i tak ostatecznie wszystkie wyglądają podobnie.

Gra w pojedynkę jest znacznie mniej atrakcyjna od wieloosobowej. Choć każda z postaci ma odmienny charakter to i tak szybko może nam się to znudzić. The Lord of the Rings: War in the North ratuje klimat Władcy Pierścieni. Jeśli jesteś fanem przygód Frodo, to pomimo wszystko warto po ten tytuł sięgnąć.

The Lord of the Rings: War in the North

Download

The Lord of the Rings: War in the North

Opinie użytkowników o The Lord of the Rings: War in the North